Kako Herbafast Fiber go eliminira saloto?

16 новембра, 2015

Kako Herbafast Fiber go eliminira saloto?

Здраво, а елиминира сало

Замислете да јадете 6 кг храна дневно и сеуште да бидете витки и здрави. Звучи лудо, но така се хранеле нашите предци илјадници години наназад! И немало дебелина, хормонален дисбаланс и ненадејна смрт предизвикана од срцев или мозочен удар…

Стотици илјади години наназад, нашите предци јаделе околу 100 грама влакна секој ден. Денес луѓето се хранат сосема поинаку. Внесуваме, сѐ на сѐ, само 10-15 грама од сите видови на влакна.

Во модерниот начин на исхрана се внесуваат големи количини на брза храна како што се грицките или смрзнатите оброци. Храната е богата со заситени масти и шеќери. На сето тоа додатете ја и намалената физичка активност и добивате рецепт за дебелеење.

Значи, во борбата со дебелината не е добро да внесуваме што помалку храна. Треба да јадеме повеќе влакна! И тоа не било кој вид на влакна. Повеќето луѓе мислат дека се триците најдобри влакна. Меѓутоа, триците или пченични влакна се воглавно нерастворливи и не може да се варат. Мислете на нив повеќе како четка за чистење на цревата. Добри се за редовно празнење, но не можат да Ви помогнат да бидете здрави на начин на кој тоа го можат растворливите влакна.

Растворливите влакна ќе Ви помогнат да го намалите нивото на холестерол, и да ја намалите телесната тежина. И за ова постојат цврсти научни докази.

Но, да се вратиме сега на слабеењето. Истражувањата покажале дека во контрола на телесната тежина најдобар ефект покажуваат два вида на влакна: Нутриоза и Глукоманан. Herbafast Fiber содржи најголема количина од овие единствени, посебно здрави, растителни влакна за слабеење.

Студиите покажале дека со редовно конзумирање на овие влакна значително се намалува чувството за глад. Објаснувањето е повеќе од јасно. Овие влакна имаат способност да апсорбираат вода во количина и до 50 пати поголема од својата тежина. Заради големата количина на вода која ја впиваат , овие влакна брзо гелираат, набабруваат и лесно го исполнуваат желудникот. Полниот желудник испраќа сигнал до нашиот мозок дека е внесено доволно храна и ние престануваме да јадеме. Затоа се вели дека влакната ни даваат чувство на ситост.

Истовремено, влакната речиси не содржат калории, а зафаќаат голем волумен во желудникот. Затоа исхраната со влакна ни овозможува да ја намалиме количината на калории кои ги внесуваме во текот на денот. Помалку калории – Повитка фигура.

Важно е уште нешто да знаеме. Разматената содржина на Herbafast Fiber најдобро е веднаш да ја испиеме, затоа што веќе по една до две минути се претвора во гел! Гелираните влакна од Herbafast fiber во стомакот се однесуваат како сунѓер. Тие ги врзуваат вишокот маснотии и калории од храната и на тој начин не дозволуваат нивна апсорпција.

Masnoce - Napadi gladi

Се губи потребата за грицки и слатки!

[ht_fancy_title size=“1-4″ type=“liner, double, doublepress, dotted, dashed, inside_liner, inside_pat, dotted_line, dashed_line, line_line“ align=“left“ color=“#0db14b“]Со Herbafast Fiber ја губите потребата за грицки и слатки [/ht_fancy_title]

grafikEFSA (Европска агенција за безбедност на храна) потврди дека влакната од Herbafast Fiber придонесуваат за намалување на телесната тежина преку енергетски ограничен режим на исхрана

DrNelaMihailovicЗошто Herbafast fiber? Зошто не едноставно исхрана богата со влакна?

Herbafast Fiber содржи најмногу растителни влакна кои докажано помагаат при слабеењето. Дневна доза на Herbafast fiber содржи дури 18 грама влакна. За да ја постигнеме оваа количина на влакна би требало секој ден да изедеме 9 банани или 6 парчиња интегрален пченичен леб.

За жал, и најупорните кои ќе внесат 270 банани или 7 килограми интегрален леб месечно, ризикуваат зголемување на телесната маса. Всушност, на овој начин дневно би се внеле уште 200 до 500 килокалории повеќе!
Уживајте во празниците со Herbafast Fiber. Herbafast fiber ќе Ве освежи, заштити и многу повеќе од тоа.

Мислете на квалитетот на својот живот и порачајте го Вашиот пакет веднаш, за само неколку минути.

[ht_button title=“Нарачај Herbafast Fiber сега“ color=“custom“ custom_color=“#0db14b“ size=“medium“ type=“normal“ icon_name=“fa-shopping-cart“ link=“https://herbafast.com/porucivanje-iz-makedonije/“ target=“_blank“][/ht_button]

Makedonija , , , ,